Przejdź do treści

Recenzja powieści

Jak dobra jest Twoja książka?

Jakie ma szanse na wydanie?

Do których wydawców najlepiej ją wysłać?

Cześć. Z tej strony Tomek Węcki, czyli główny autor Spisku. Wyślij mi swoją powieść – przeczytam ją i obszernie zrecenzuję. Dowiesz się, czy tekst rzeczywiście jest gotowy do wydania, a jeśli nie, co dokładnie w nim poprawić. Poza tym, jak trafić do właściwego wydawcy, który potraktuje Cię poważnie i uczciwie? Jeśli wolisz publikować samodzielnie – jakie działania będą najlepsze w wypadku Twojej książki?

Po wykonaniu recenzji razem zastanowimy się, jak Twojemu dziełu zapewnić sukces rynkowy i artystyczny.

Dlaczego warto?

Moje uwagi są szczere i rzetelne. Nie leję wody. Nie boję się powiedzieć wprost, kiedy coś nie działa. A do tego staram się przekazywać swoje opinie życzliwie i ze zrozumieniem dla wysiłku, który wkładasz w tekst.

Kompetentna recenzja to okazja, aby spojrzeć na książkę z innej perspektywy, wyciągnąć wnioski i nauczyć się czegoś nowego o własnym rzemiośle. Tyle możesz wynieść z recenzji po publikacji. Kiedy otrzymasz wnikliwą opinię przed wydaniem – masz dodatkowo możliwość poprawienia potknięć, załatania dziur i podniesienia literackiej wartości dzieła o kilka szczebli. A jeśli do tego zasięgniesz rady przed wysłaniem propozycji do wydawców – podejdziesz do tematu bardziej świadomie, ostatecznie zwiększając szanse na publikację.

Na co zwracam uwagę jako recenzent?

Czytając i opiniując Twoją książkę, przede wszystkim skupię się na tych kwestiach:

 • Sedno i znaczenie opowieści, czyli o czym tak naprawdę piszesz i jak łatwo to czytelnikowi odczytać.
 • Wiarygodność i dynamika bohaterów, czyli jak bardzo są przekonujący i jak mocno napędzają opowieść.
 • Konstrukcja fabularna, czyli czy historia trzyma w napięciu, czy rozwija się we właściwym tempie, czy posiada ciekawą strukturę – i czy nie ma w tym wszystkim dziur.
 • Kwestie językowe, czyli Twój styl i maniera, a także ogólna przystępność tekstu oraz często powtarzane błędy.
 • Potencjał marketingowy, czyli jacy czytelnicy będą zainteresowani książką i dlaczego.

Kiedy i ile?

Recenzję staram się napisać w ciągu trzech tygodni od otrzymania tekstu (poinformuję zawczasu, jeśli termin może się przesunąć). Później odpowiem na Twoje pytania mailem lub umówimy się na rozmowę.

Cena recenzji i sesji pytań to 1000 zł brutto za książkę o objętości do 12 arkuszy wydawniczych (recenzja dłuższego tekstu wyjdzie drożej).

Zapytaj o szczegóły, wysyłając mail na adres recenzje@spisekpisarzy.pl – lub korzystając z formularza poniżej.

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Numer telefonu

  Treść wiadomości