Przejdź do treści

Jak u nas wydać?

Poszukujemy polskich autorów, którzy tworzą nieszablonowo.
 1. Gdzie możecie wysyłać swoje powieści?

  Adres e-mailowy naszego wydawnictwa to: wydawnictwo@spisekpisarzy.pl. Koniecznie w tytule wiadomości napiszcie imię, nazwisko, tytuł książki i słowa: propozycja wydawnicza. Nie zapomnijcie o dołączeniu pliku z powieścią! Przyjmujemy formaty PDF, RTF, ODT, DOC.

 2. Jakie propozycje przyjmujemy?

  W tej chwili poszukujemy książek Young Adult i New Adult. Jesteśmy otwarci na fantastykę – w szczególności urban fantasy, ale z ciekawością rozpatrzymy inne gatunki. Przyjmujemy też romanse, erotyki, thrillery i kryminały. Jednak najważniejszym kryterium, którym się kierujemy, jest potencjał powieści. Jeśli masz książkę, która może skutecznie dotrzeć do jakiejś niszy – będziemy nią zainteresowani. Jeśli piszesz w niepopularnym nurcie, ale robisz to ciekawie i masz coś do powiedzenia – też chętnie przeczytamy taką propozycję.

 3. Czy są książki, których nie wydamy?

  Niestety, nie publikujemy tomików poezji, pozycji naukowych, książek religijnych.

 4. O czym warto pamiętać, wysyłając do nas wiadomość?

  O tym, by dołączyć plik z tekstem, bo to najważniejsza rzecz, która nas interesuje. Oprócz tekstu prosimy o krótką biografię autora, streszczenie powieści (na około 5-6 tysięcy znaków ze spacjami, lub mniej), a także o informację odnośnie gatunku lub książek, które dostarczyły inspiracji do napisania tej proponowanej.

 5. Ile czeka się na odpowiedź?

  Wszystko zależy; jak na razie, czas oczekiwania na odpowiedź wynosi u nas od kilku godzin do kilku miesięcy. Z każdą przesłaną do nas książką chcemy się zapoznać, więc każda propozycja w końcu doczeka maila zwrotnego. Musimy tylko uprzedzić, że nie udostępniamy recenzji wewnętrznych i bardzo rzadko przesyłamy uwagi do nadesłanych tekstów. Dostajemy średnio 100 propozycji miesięcznie i ta liczba rośnie z każdym rokiem – gdybyśmy mieli tłumaczyć każdą decyzję odmowną, nie starczyłoby czasu na prowadzenie wydawnictwa.

 6. Co zrobić, jeśli nie przyjmiemy książki?

  Przede wszystkim, nie tracić ducha. Jesteśmy małym wydawnictwem i nasze moce przerobowe pozwalają na wydanie maksymalnie 10 książek rocznie. Inaczej mówiąc, spośród wszystkich propozycji, statystycznie niecały 1% doczeka się publikacji u nas. W obliczu wiadomości odmownej, pamiętajcie, że w Polsce działa kilkanaście tysięcy wydawców. Prędzej czy później każda książka znajdzie swoje miejsce.

 7. Czy autor płaci za wydanie?

  Nie. Jesteśmy wydawnictwem tradycyjnym, co znaczy, że to my inwestujemy w autora, a nie autor w nas. Jeżeli wolisz wydawać samodzielnie i chcesz zaczerpnąć naszej wiedzy lub umiejętności (konsultacje, redakcja, etc.) – wyślij wiadomość na adres wydawnictwa; zobaczymy, co da się zrobić. Autorów samopublikujących nie wydajemy jednak pod marką Spisku Pisarzy i tak samo autorów, którym zaproponowaliśmy umowę wydawniczą, nie obarczamy żadnymi kosztami.