Przejdź do treści

Wydawnictwo Spisek Pisarzy

Cisza na blogu znacznie się przedłużyła, ale mamy na to dobre wyjaśnienie. Od początku roku pracujemy wytrwale nad naszym wydawnictwem! Jeśli zaglądaliście na nasze social media i newsletter, to na pewno wiecie, o co chodzi.

Wydawnictwo Spisek Pisarzy za niecałe dwa tygodnie, bo 15 października, będzie miało swój debiut. Wtedy bowiem premierę będzie miała powieść Katarzyny Wierzbickiej, „Tajne przez magiczne”. To urban fantasy z mnóstwem czarnego humoru, do tego rozgrywające się w nietypowej scenografii – bo w przedszkolu.

W pewnym sensie ta książka ilustruje, jakich pozycji szukamy. Otóż, świetnie jeśli autor rozumie swój gatunek i potrafi stworzyć w nim coś nowego. Świetnie, jeśli ma dobry styl i umie nie tylko opowiedzieć o czymś, ale zaprosić czytelnika do swojego świata. No i najlepiej, jeśli do tego panuje nad fabułą i pozwala postaciom rozkwitnąć. Krótko mówiąc, szukamy perełek. Szukamy autorów, którzy posiadają i warsztat, i odwagę do innowacji. W ich książki chętnie zainwestujemy, pomożemy je solidnie dopracować, a później będziemy promować do skutku.

O tym jednak za moment. Na razie zacznijmy od najbliższych planów.

Targi Książki w Krakowie – własne stoisko

„Tajne przez magiczne” jest już wydrukowane, przekazane do dystrybucji i czeka na wystrzałową premierę. Tę natomiast planujemy legendarnych już Krakowskich Targach Książki. W tym roku będą wyglądać one nieco inaczej. Będzie stanowczo mniej dużych i popularnych wydawców, ale za to pokażą się niszówki – w tym my. Mamy swoje stoisko pod numerem C45A i – jeśli się pojawisz! – za kilka dni możemy przybić sobie piątkę.

Jakie atrakcje szykujemy? Przede wszystkim zorganizowaliśmy ogrom krówek i zakładek na rozdanie odwiedzającym. Do kupionych książek dorzucimy również magiczne i romantyczne herbatki, spakowane pod konkretne tytuły. Nie braknie rozmów i spisków – chcemy poznać zarówno potencjalnych czytelników, jak i potencjalnych autorów. Jasne, nie podpiszemy na dzień dobry umowy na targach, ale będzie nam miło porozmawiać o twórczości pisarzy, którzy chcą z nami działać. A jest takich ludzi całkiem sporo.

Dodatkowo zapraszamy również osoby, które obserwują blog i korzystają z zawartych tutaj porad. Jeśli chcecie zbić piątkę z Tomkiem i podziękować mu za jego artykuły, to właśnie od 14 października będzie taka możliwość.

Rozwój naszego wydawnictwa teraz i za rok

Jeśli chodzi o samą oficynę, kolejny rok będzie obfitował w kilka premier. W tym postawiliśmy wszystko na jedną kartę – no, może dwie. W lipcu, w ramach próby generalnej, wypuściliśmy „Glow up”, mój romans obyczajowy. W ciągu tych kilku miesięcy podpisaliśmy cztery dodatkowe umowy, na powieści obyczajowe i romansowe. Wśród tytułów znajdują się bohaterowie, którzy zdobywają Szkocję i przechodzą ogromną przemianę; są postacie, które w jodze i w idei mindfullness odnajdują sens życia, a także bohaterowie, którzy siebie nienawidzą – i zmieniają się pod wpływem gwałtownych wydarzeń.

Cały czas pracujemy też nad dystrybucją. Na razie możemy się pochwalić współpracą z Empik Go i Virtualo. Jak „Glow up”, tak i „Tajne przez magiczne” będzie miało swojego audiobooka, sprzedawanego w ramach pakietu subskrypcyjnego Empik Go. Poza tym udało nam się stanąć na półce w Empikach stacjonarnych, bez wyrzucania z kieszeni ponad 50 tysięcy. Uznajemy to za nasz mały sukces.

Konkurs na powieść

Ale to nie wszystko! Nadal trwa nasz konkurs na thriller, w którym można wygrać wydanie własnej powieści, wysokie honorarium (20%), niemałą zaliczkę, no i opiekę Spiskowców nad książką od redakcji po promocję. Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych tekstów – pamiętajcie, że macie cały listopad z NaNoWriMo, by napisać thriller, który zwali nas z nóg. Więcej szczegółów znajdziecie na ten temat TUTAJ.

Zwycięzca może być tylko jeden, ale jeśli dotrą do nas propozycje, które dobrze rokują, choć nie są najlepsze z miotu – i tak możemy odezwać się do autora. Śmiało wysyłajcie teksty, bo na polskim rynku druga taka okazja może się szybko nie powtórzyć.

Jeszcze raz o premierze

Bardzo mocno wierzymy w „Tajne przez magiczne” i jej niesztampową fabułę. W środku pięknego wydania znajdziecie nie tylko woźną, która zdecydowała się po załamaniu nerwowym zmienić pracę, ale również garść słowiańskich motywów. Oprócz zmór i demonów, nie zabraknie przedszkolnej atmosfery i rozhisteryzowanych rodziców magicznie uzdolnionych dzieci. Ale niech Was to nie przerazi! Kasia Wierzbicka doskonale żongluje swoim czarnym, belferskim humorem i wciąga w świat od pierwszych stron.

Jeśli chcecie zobaczyć, jak pisze, to zapraszamy do zapoznania się z fragmentem, który jest dostępny na stronie wydawnictwa – a potem do przedsprzedaży, która trwa do 10 października. Później, cóż, będzie tylko drożej, no i nie dostaniecie w gratisie paczuszki z magiczną niebieską herbatą. A szkoda by było. Jest pyszna.

4 komentarze do “Wydawnictwo Spisek Pisarzy”

 1. Dzień dobry,
  czy Wasze wydawnictwo jest zainteresowane wydaniem powieści obyczajowej?
  Mam przygotowaną propozycję wydawniczą zatytułowaną „Szklany sufit”. Poruszam w niej dość aktualne problemy, takie jak:
  – walka kobiet o realizację swoich planów zawodowych w świecie mężczyzn. Walka o bycie traktowaną na równi z kolegami, którzy mają często takie samo lub gorsze wykształcenie czy doświadczenie, ale są mężczyznami;
  – godzenie przez kobietę roli matki z pracą zawodową, bez szkody dla dziecka i rodziny;
  – radzenie sobie w sytuacji dramatycznej, kiedy wali się dotychczas dobrze poukładany świat;
  – podejmowanie trudnych decyzji dla dobra dziecka i swojego w niepewnej sytuacji, gdy nieznane są wszystkie przesłanki warunkujące wybór;
  – nieumiejętność radzenia sobie przez mężczyznę z niespodziewanymi trudnymi sytuacjami życiowymi.

 2. Mam pytanie. Napisałem taką trochę szurniętą książkę, czy chcielibyście przeczytać jej część i wydać opinie. Zależy mi na tym, bo widzę, że znacie się na książkach. Jest ona (książka) opowieściom o grupie młodych osób, która chce stworzyć swój własny film, ale nie wszystko idzie po ich myśli. Czasami po prostu ktoś coś powie i powstają animozje.

  1. Cześć, jeśli chcesz otrzymać od nas opinie, to polecam nasza usługę recenzowania powieści – kosztuje 980zł do 12 arkuszy wydawniczych. Zgłoś się do nas na maila kontakt@artcontent.pl. Nie recenzujemy i nie opiniujemy części książki – w ogólnym rozrachunku nic to nie da.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *