Jak pisać dialogi?

Dialogi to tylko pozornie łatwa sprawa. Czytelnicy je uwielbiają, ale dla pisarzy potrafią być nie lada wyzwaniem. Warto nauczyć się, jak stworzyć dobry dialog, bo korzyści z tego są ogromne.

Na Spisku pisarzy, w ramach Poradnika pisania, oferujemy artykuły, porady i ćwiczenia, dzięki którym poprawisz swój pisarski warsztat. Możesz to potraktować jako darmowy kurs pisania! Nasze kompendium wiedzy o creative writing jest bowiem i na zawsze pozostanie dostępne powszechnie, bez opłat.

 

poradnik pisania - jak pisać dialogi - spisek pisarzy

Foto: Andres Rodriguez, Flickr

Do tej pory dodaliśmy następujące artykuły i ćwiczenia, dzięki którym dowiesz się, jak napisać dobry dialog oraz jakich błędów unikać:

Cztery sposoby na pisanie lepszych dialogów

Zacznij od tego artykułu. Znajdziesz w nim logiczne i uporządkowane informacje o tym, co sprawia, że dialogi są dobre. W końcu to nie sztuka stworzyć konwersacje „takie sobie”. Dzięki radom zawartym w artykule dowiesz się, jakie czynniki mogą sprawić, że Twoje dialogi będą wyjątkowe.

Cztery błędy popełniane przy tworzeniu dialogów

Sprawdź również ten poradnik, bo bardzo możliwe, że popełniasz jeden z tych błędów. Jeśli tak, to żadna ujma – robią to nawet najlepsi. Nie warto jednak spoczywać na laurach i bagatelizować własnych słabości. A nuż dasz radę poprawić swoje dialogi jeszcze bardziej.

Poradnik pisania – ćwiczenie 5

Gdy zapoznasz się już z wcześniejszymi artykułami, zmierz się z tym ćwiczeniem. Powstało specjalnie po to, żeby dać pole do popisu ambitnym twórcom dialogów!

 

Możesz również polubić:

Tajemnica żywego stylu – artykuł o tym, jak pisać intensywnie, obrazowo i dynamicznie, czyli tak, jak lubi czytelnik. Jeśli chcesz odnieść sukces we współczesnej literaturze, nie możesz zignorować uwag z tego poradnika.

Czego pragnie czytelnik? – przeczytaj i upewnij się, że wiesz o co tak naprawdę chodzi w pisaniu. Jeśli nie dasz czytelnikom tego, po co przyszli, wierz mi: już do Ciebie nie wrócą.