Home Forum Rozmowy o pisaniu Postać z innej książki

This topic contains 1 reply, has 2 voices, and was last updated by  Michau 2 weeks, 3 days ago.

• Author

Ewanyks
    Participant

Witajcie mam pytanie gdy masz pomysł na historie fantasy ale jeśli wygenerował się na podstawie innych książek i historia będzie całkiem moja ale na przykład to ma być postać wampira np że jest człowiekiem ale zmienia się w dym który może cię zabić czy to podchodzi pod kradzież postaci jeśli tylko będzie takie same wyobrażenie i nic innego? Bo zawsze gdy czytam książki fantasy zawsze tam jest postać wampira pokazana jako człowiek z kłami i ostatnio spotkałam się z wyobrażeniem wampira jako dymu i bardzo mi się to spodobało i chciałabym tego wyobrażenia użyć w mojej historii, więc wolę się zapytać czy to jest możliwe? i nie będzie źle widziane. Dziękuję z góry za odpowiedź.

Michau
    Participant

Nie, to nie będzie żadne naruszenie prawa autorskiego.

Wampir jako dym to w sumie koncept kulturowy, która pojawiał się w wielu podaniach. Ogólnie to twórz do woli. Dopóki nie kopiujesz postaci 1:1 tj. np. nie opisujesz historii Harrego Pottera to nie robisz nic złego. Zresztą – nawet fan fiction w ramach ćwiczenia warsztatu raczej takiego naruszenia nie będzie stanowiło. A przynajmniej Rowling nie wyskoczy z żadnym pozwem XD

Ogólnie poruszać się w będziesz w kręgu twórczości paralelnej i inspirowanej – czyli wszystko jest zupełnie legalne.

You must be logged in to reply to this topic.