Home Forum Polecane fimy i seriale Polećcie kolejny serial!

This topic contains 10 replies, has 9 voices, and was last updated by Carolei Carolei 1 year, 7 months ago.

• Author
    Imani
    Imani
    Participant

Witam was serdecznie!
    Mam taki mały problem. Seriale kończą mi się jak… no, nie wiem, ale w każdym razie bardzo szybko. Nie mija chwila, lecą kolejne odcinki i serial się kończy, albo trzeba czekać na następne odsłony, a w między czasie nie ma, co robić (oczywiście prócz czytania, pisania i nauki rzecz jasna :) ). Teraz jestem w trakcie „Gry o Tron”, ale i tu wkrótce trzeba będzie wypatrywać kolejnych.
    Więc jeśli macie jakiekolwiek seriale godne polecenia to bardzo proszę o kontakt.

Ja ze swojej strony mogę na tą chwilę na pewno polecić:
    oczywiście „Grę o Tron”
    „Mentalistę”
    „Pułapki umysłu”
    „Rzym”
    „Sherlock”
    „Castle” (nie obejrzałam do końca, bo nie mogę znaleźć momentu, w którym skończyłam)
    „Kości” (to samo, ale dlatego, że znudziłam się gdzieś w siódmym, czy ósmym sezonie)
    „Doktor House”
    „Białe Kołnierzyki”
    „Dexter”
    „Magia kłamstwa”
    i może jeszcze „Zabójcze umysły”

Więcej nie pamiętam, ale jak sobie przypomnę, to z pewnością się podzielę.

Pozdrawiam zza ekranu komputera,
    Imani

Utalika
    Participant

Jest jeszcze detektyw Monk, ale psuje się w połowie (tak mniej więcej).

Imani
    Imani
    Participant

Zaczęłam kiedyś, kiedyś i przerwałam gdzieś, bo zaczął mnie nudzić.

Ostatnio skończyłam kolejny „Uczciwy przekręt” i polecam, choć przy pierwszym odcinku miałam ochotę go porzucić.
    Pozdrawiam,
    Imani

Tomasz Węcki
    Tomasz Węcki
    Keymaster

😉 Kolejność losowa.

„Forever” – o nieśmiertelnym patologu policyjnym.
    „The Affair” – o wakacyjnym romansie i nieskończonej samotności.
    „Constantine” – o wiadomo kim (jeśli nie: o magu-egzorcyście, który manipulacją i sprytem walczy z różnym tałatajstwem).
    „The Blacklist” – o „najbardziej poszukiwanym przestępcy świata” i jego córce, agentce FBI.
    „Downton Abbey” – o perypetiach obyczajowych angielskich arystokratów.
    „Perception” – o chorym na schizofrenię neurologu, który pomaga policji rozwiązywać śledztwa.
    „12 Monkeys” – o podróżach w czasie, apokalipsie i spiskach.
    „Breaking Bad” – o poczciwym nauczycielu chemii, który kończy jako największy skurwysyn w okolicy.
    „Better Call Saul” – spin-off powyższego; o tym, jak poczciwy i pierdołowaty prawnik zamienia się w największego manipulatora w okolicy.
    „Broadchurch” – o tym, jak małomiasteczkowi Anglicy reagują na zabójstwo dziecka (i o śledztwie w sprawie, wiadomo).
    „Elementary” – o Sherlocku Holmesie w Nowym Jorku, i o Joan Watson, która jest kobietą (ej, to lepsze niż brzmi!).
    „Vikings” – naturalistyczna bajka o wikingach i ich wyprawach do Anglii.
    „Black Mirror” – o nieodległej przyszłości, widzianej w mrocznym odbiciu wyłączonego ekranu (każdy odcinek to osobna historia; tutaj uwaga na pierwszy, który jest zdecydowanie bardziej szokujący niż reszta).
    „Manhattan” – o tym, jak budowano bombę atomową, i o tym, że małżeństwa fizyków rozpadają się nie gorzej od jąder wodoru.
    „How to Get Away With Murder” – o tym, że czasami warto być prawnikiem.
    „Marco Polo” – bajka o weneckim podróżniku na dworze azjatyckiego despoty.
    „Mushishi” – jedyne anime, które potrafię przełknąć.
    „The Good Wife” – o zdradzonej żonie gubernatora, która wraca do zawodu prawnika po latach nieaktywności.
    „The Killing” – o ślepej zemście, ludzkiej głupocie i długim śledztwie w sprawie zabójstw dzieci.
    „The Missing” – o tym, że czasem nie można pogodzić się ze stratą.
    „Tyrant” – o tym, że władza korumpuje, a władza absolutna korumpuje całkowicie.
    „Utopia” – o dziwacznym spisku, dziwacznych złoczyńcach, pierdołowatych bohaterach i ogólnej zajebistości.
    „A Young Doctor’s Notebook” – o perypetiach młodego doktora w głębinach dziewiętnastowiecznej Rosji. Wbrew pozorom, całkiem zabawne.

jenerał
      jenerał
      Participant

Z anime:
      Serial Experiments Lain – oglądałeś? Kapitalnie ryjące w mózgu.

Tomasz Węcki
      Tomasz Węcki
      Keymaster

Niet, ale mogę spróbować. Od anime szybko jednak odpadam. Kwestia stylistyki i prowadzenia opowieści. Nie do końca nadaję na tych samych falach, co Japończycy. :)

Scathach
    Scathach
    Participant

O, to ja dodam od siebie:
    „Arrow” – ciężko określić jednym zdaniem; ogólnie rzecz biorąc, dużo akcji, walka o sprawiedliwość, wymiatanie z łukiem
    „Crossbones” – piraci, szpiedzy i żądni zemsty angielscy wojskowi; dodam, że nieszablonowo przedstawia niejakiego Czarnobrodego
    „Spartakus” („Krew i piach”, „Zemsta”, „Wojna potępionych” i prequel – „Bogowie areny”) – tytuł mówi chyba sam za siebie, chodzi o powstanie Spartakusa; dużo krwi i scen +18, ale serial dobry…

Jak mi się coś jeszcze przypomni, to dopiszę 😉

Astralny
    Participant

House of Cards – o amerykańskim polityku, pnącym się na prezydencki fotel, nie boi się ubrudzić rąk. Nie zła intryga!
    Helix – wirusologowie przybywają na zimny kontynent by zbadać zabójczego wirusa. Specyficzny klimat, nie każdemu się spodoba
    Wrogie Niebo – naprawdę świetne sci-fi
    Continuum – Sci-fi agenta ścigając niebezpiecznych zbiegów cofa się razem z nimi w przeszłość i stara się upilnować przyszłości
    The strain – zombi, lecz to nie zmierzch. Zupełnie inna forma.
    American Horror Story – dobry horror
    The walking dead – żywe martwe trupy
    Doktor Who – kosmiczny kosmita, ratuje ziemię w towarzystwie ziemskich damulek
    The Flash – ekranizacja komiksu o Flashu, ale naprawdę dobra. Lepsza niż Arrow! ;p
    BattleStar Galactica
    Gwiezdne wrota – sg1 – atlantyda – Uniwersum – najlepsze jest uniwersum wg. mnie. Oczywiście to Scifi! 😀
    Wyklęci – brytyjscy nastolatkowie z super mocami z kuratorem na głowie i pracą społeczną.

chris.marshall
    chris.marshall
    Participant

Pod American Horror Story podpisuję się obiema rękami. Zaś ze swojej strony polecam Supernatural i Fringe, łyknąłem je tak jak ci kolesie w reklamie orange. 😀

Gubernator
    Gubernator
    Participant

The Walking Dead(moja ksywa nie wziela sie z nikąd)
    Chickago Fire
    Filary Ziemi

Carolei
    Carolei
    Participant

Poza już wymienionymi, polecam też kolejny serial w oparciu o komiks, tym razem jednak nie od DC, ale Marvela – „Daredevil”. Dużo, dużo lepsze niż „The Flash” czy „Arrow”. A już na pewno bije na głowę film o tym samym tytule :p I tutaj motywem przewodnim jest walka ze złem i niesprawiedliwością, lecz bohaterem jest ślepy prawnik, który nocą przywdziewa maskę superbohatera, by uczynić Hell’s Kitchen bezpieczniejszym miejscem. Ogólnie „Daredevil” bardziej przypadł mi do gustu: lepsza gra, lepszy scenariusz, wszystkie wątki są ze sobą dużo sprawniej powiązane i nie ma ustawicznego biadolenia o tym, którą dziewczynę wybrać, jak w wyżej wymienionych serialach 😀

You must be logged in to reply to this topic.