Home Forum Rozmowy o pisaniu Lepiej swoją twórczość publikować na własnym blogu czy na stronach typu wattpad?

This topic contains 2 replies, has 3 voices, and was last updated by Tomasz Węcki Tomasz Węcki 3 weeks, 2 days ago.

 • Author
  Posts
 • #2919

  Lucky Deer
  Participant

  Witam. Chciałabym się spytać właśnie gdzie waszym zdaniem lepiej publikować swoje teksty: na własnym blogu, gdzie głównym problemem jest użeranie się z innymi blogerami i ciągłymi pytaniami typu: kom za kom albo obs za obs czy na stronach typu wattpad, gdzie niby jest lepszy odzew i szersza publika, ale tam twoje dzieło może zginąć pod milionową masą złych fanficków albo ,,książek”, które no cóż- obrażają same znaczenie tego słowa.

 • #2924

  Fleur
  Participant

  Jeśli mam być całkowicie szczera, uważam, że o wiele lepsze jest publikowanie na własnym blogu. Co prawda, blogerów często nękają właśnie te opisane przez ciebie problemy typu ,,kom za kom”, ale tam przynajmniej sama możesz zaprowadzić porządek. Wattpad ma to do siebie, że mimo iż twoją opowieść zobaczy o wiele więcej osób, to ludzie nie są tam szczerzy. No wiesz, zdecydowana większość z nich słodzi na siłę ,,wspaniałe!” ,,cupcio chcę więcej” ,,piękne czekam na next” tylko po to, aby ta druga osoba do nich weszła i zostawiła podobnie zakłamany komentarz. Poza tym, Wattpadem rządzą niestety ludzie, którzy na pisaniu się nie znają, więc nie licz na żadną prawdziwą ocenę, konstruktywną krytykę i inne takie.

 • #2928
  Tomasz Węcki
  Tomasz Węcki
  Keymaster

  Blog, zdecydowanie. Wattpad nie jest zły, ale tylko prowadząc blog masz pełną kontrolę nad tym, co się dzieje.

  Prawdziwym minusem bloga jest to, że wymaga więcej pracy, aby go ustawić, a gdy coś się sypnie, wszystko na Twojej głowie. Platformy blogowe łagodzą ten ból i warto na nich zaczynać. Jeśli jednak poczujesz wiatr w żaglach, pójdziesz pewnie na własny serwer – i wtedy zaczną się schody. :)

You must be logged in to reply to this topic.