Zacznij od końca. Poradnik pisania

2 komentarze

 1. Scathach pisze:

  Dziennikarką nie jestem (i chyba nie zamierzam być), ale artykuł przeczytałam z przyjemnością 😉 na ile mogę to ocenić, przydatny i rozwijający. Rady jak najbardziej słuszne, miejmy nadzieję, że „wychowa się” na nich pokolenie dziennikarzy znacznie sprawniej operujących technikami niż obecni (których chwyty często tak kolą w oczy taniością i nieumiejętnym używaniem, że aż żal czytać)
  Poza tym – bardzo pomysłowe ćwiczenia!

  Pozdrawiam 😉

 2. Yuuki pisze:

  Widzę, że będę pierwszą osobą, która wykonała te ćwiczenia. Dawno już nie pisałam żadnych artykułów, więc wybaczcie proszę wszelkie potknięcia.

  ćw. 1
  EWAKUACJA W PORCIE LOTNICZYM
  70-ciu pasażerów samolotu linii Rundar zostało ewakuowanych w Porcie Lotniczym Wrocław. Pracownik wieży kontroli lotów zauważa groźną usterkę.
  W poniedziałkowy poranek, 12.05.2014, tuż po starcie samolotu linii Rundar (nr Rr 3456) pracownik wieży kontroli lotów Portu Lotniczego Wrocław, zauważa unoszący się dym w okolicy kół samolotu. Dzięki jego szybkiej interwencji 70-ciu pasażerów lecących do Londynu zostaje szybko ewakuowanych ze stwarzającego potencjalne zagrożenie środka transportu.

  ćw. 2
  18 października 2015 roku wchodzi w życie nowelizacja ustawy dotycząca dziedziczenia. Dzięki zmianom spadkobierca nie będzie dziedziczył wprost, ale z dobrodziejstwem inwentarza, co skutecznie ma ograniczyć dziedziczenie długów spadkodawcy.

  ćw. 3

  OBIECUJĄCA FORMA WSPARCIA DLA NOWYCH PRZEDSIĘBIORSTW

  Z ramienia UE powstaje Program ramowy na rzecz konkurencyjności i innowacji (CIP). Ma on być nieocenioną pomocą dla powstających i nowo powstałych mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Program zawiera wyjątkowe ułatwienia dla wszystkich, którzy swoją przyszłość wiążą z posiadaniem własnej firmy.

  Unia Europejska po raz kolejny przychodzi z pomocą nowym przedsiębiorcom. Tym razem swoje działania kieruje do mikro, małych oraz średnich firm, starając się maksymalnie ułatwić przyszłym właścicielom założenie wymarzonej działalności. Kanałem dystrybucyjnym współpracującym z czterema pośrednikami finansowymi jest Alior Bank. Program CIP ma za zadanie nie tylko zwiększyć konkurencyjność pomiędzy firmami, ale również, co może jest nawet ważniejsze, umożliwić założenie firmy osobom, które do tej pory nie mogłyby o takiej działalności marzyć. Jak wiadomo, jednymi z najczęściej spotykanych przeszkód przy zakładaniu własnej działalności gospodarczej (która wymaga czegoś więcej niż przysłowiowy suchy kąt i komputer), jest brak historii kredytowej oraz zabezpieczenia finansowego. Wiele młodych osób jest obarczona kredytem, np. mieszkaniowym lub gotówkowym, ale nie każdy jest w takiej sytuacji. Załóżmy, że pani Hania dostała mieszkanie w spadku, nie ma prawa jazdy i wychowuje małe dziecko. Nie ma historii kredytowej (ma już mieszkanie, a samochodu nie potrzebuje) i nie ma wystarczającego zabezpieczenia finansowego (niezależnie, czy jest na wychowawczym, czy pracuje). Nawet zakładając, że pani Hania jest utalentowaną krawcową i z powodzeniem mogłaby prowadzić niewielką firmę, nie stać jej na wynajęcie lokalu i zakup potrzebnego sprzętu i materiałów, a z punktu widzenia kredytodawcy, nie jest ona godna inwestycji. I właśnie w takim momencie pojawia się Program CIP, który jak mówi mówi Arkadiusz Lewicki, dyrektor Krajowego Punktu Kontaktowego ds. Instrumentów Finansowych Programów UE przy Związku Banków Polskich: “Gwarancje CIP to jedne z najlepszych zabezpieczeń kredytowych na rynku. Są nie tylko bezpłatne, lecz także zwolnione z pomocy publicznej”. Owa inicjatywa jest również skierowana do przedsiębiorstw rozliczających się na zasadzie uproszczonej księgowości, tzw. star upów, które nie funkcjonują dłużej niż 24 miesiące. Już od pierwszego dnia swej działalności mogą one starać się o dofinansowanie w wysokości nawet 100 tysięcy złotych, na okres kredytowania do 5 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *