Sztuka opowiadania historii i nowy wygląd bloga

Spisek pisarzy zmienił wygląd – i jest też na nowych, szybszych i pewniejszych serwerach! Strona ma teraz więcej możliwości, które z pewnością wykorzystamy, żeby dostarczyć Ci lepszych materiałów. Na przykład, w tym wpisie możesz obejrzeć bardzo ciekawą mowę na temat sztuki opowiadania historii!

Wideo dotyczy przemówienia, które wygłosił Andrew Stanton w ramach TED Talk. Jeśli nie znasz mówcy, nic nie szkodzi – prawdopodobnie znasz takie filmy Pixara jak „Wall-E”, „Toy Story” czy „Gdzie jest Nemo?”. To wszystko jego.

Taki wybór przemówienia nie bierze się znikąd. W najbliższym czasie planujemy rozpocząć serię artykułów na temat opowiadania historii (z angielska: storytelling). Mnie osobiście ten aspekt pisania książek sprawia największy problem i absorbuje najwięcej uwagi. A przecież – to jest esencja każdej powieści.

Oprócz wideo, możemy teraz łatwo zintegrować pliki dźwiękowe, a nawet ze starymi, dobrymi plikami graficznymi możemy zrobić więcej, niż uprzednio. Dla wtajemniczonych: korzystamy z WordPress, a więc w prosty sposób możemy dodać nawet takie elementy jak forum.

Cóż, w zasadzie to się chyba wygadałem – bo właśnie pracuję nad tym, żeby nowe (niebawem dostępne!) forum Spisku pisarzy zachowywało się grzecznie i nie brykało zanadto.

Napisz nam w komentarzach, co sądzisz o nowym wyglądzie i wszystkich zmianach. Ostatecznie, to wszystko ma służyć przecież Twojej wygodzie.

Zapisz się na newsletter! Spisek Pisarzy wysyła tylko to, co warto przeczytać.Tomasz Węcki

Tomasz Węcki


Cześć, mam na imię Tomek i jestem grafomanem. Od kilkunastu lat udaje mi się połączyć przyjemne z pożytecznym i utrzymuję się przede wszystkim z pisania. Byłem już dziennikarzem, piarowcem, copywriterem, ghostwriterem, dokumentalistą i autorem tekstów do gier komputerowych. Teraz możesz również przeczytać moją pierwszą książkę – „Wtajemniczenie”.

4 odpowiedzi

 1. Katya pisze:

  Mi się nowy wygląd bloga bardzo podoba. (: Wszystko jest czytelne i przystępne. Ucieszyłam się na wzmiankę o forum, bo jednak ułatwi zamieszczanie swoich wprawek z ćwiczeń pisarskich 😀 O tak, forum to bardzo dobra rzecz!

  • Tomasz Węcki pisze:

   A, wspaniale to słyszeć. Taki właśnie miałem zamysł z forum, bo ciągłe umieszczanie wszystkiego w komentarzach nie jest aż takie wygodne.

 2. Suzy pisze:

  Mówią, że zmiany wychodzą na dobre 😀 Bardzo mnie cieszy, że blog może się się rozwijać, bo w dzisiejszym świecie coraz rzadziej można spotkać osoby, które chcą pomóc i doradzić innym – zazwyczaj każdy sobie…
  Panie Tomaszu, zasugeruję jednak rozważenie wielkości stopnia pisma :) Każdy ma swoje własne przyzwyczajenia i upodobania, jednak wydaje mi się, że tekst byłby wygodniejszy do przyswojenia, gdyby krój pisma był mniejszy…
  Pozdrawiam!

  • Tomasz Węcki pisze:

   Słusznie! W całym zamieszaniu nie zauważyłem, że rozmiar czcionki postu jest dostosowany do półślepych gigantów. Teraz mamy o wiele bardziej ludzkie 16px.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *